Gdańsk z kajaka

Wycieczka kajakowa to świetny sposób na zwiedzenie Gdańska i okolic z innej perspektywy. Wskocz do jednego z naszych kajaków i przeżyj niezapomnianą przygodę niemal w centrum miasta!

 

Dlaczego warto zwiedzić Gdańsk z kajaka?

Przez centrum Gdańska, szczególnie w letnich miesiącach, niemal każdego dnia przewijają się tłumy turystów. Spacer po Długim Pobrzeżu przypomina wtedy stanie w kolejce do ciastkarni w Tłusty Czwartek. Kajaki to świetna alternatywa nie tylko na ominięcie zatłoczonych uliczek, ale także obejrzenie znanych zabytków z nowej perspektywy. Po drodze będziesz miał niepowtarzalną okazję zobaczyć najważniejsze atrakcje Gdańska z perspektywy kajaka. Na nasze trasie m.in.: Żuraw, Sołdek, Wyspa Spichrzów, Wyspa Ołowianka, kładka na Ołowiankę, Kanał Raduni, Długie Pobrzeże, Polska Filharmonia Bałtycka, Stocznia Gdańska, Martwa Wisła oraz Kamienna Śluza i Opływ Motławy w zależności od warunków na wodzie.


Odkryj Gdańsk na nowo

Być może jesteś z Gdańska. Możliwe, że znasz dobrze miasto, jego niesamowite uliczki i zabytki. Na wycieczce kajakowej masz niepowtarzalną okazję by odkryć Gdańsk od strony wody. Gdańsk jest wyjątkowo położony na skrzyżowaniu szlaków morskich i rzecznych, szlaków wodnych Wisły u ujścia Bałtyku, a także rzek Raduni i Motławy. Miało to znaczący wpływ na rozwój miasta. Przepływająca przez miasto Motława od niepamiętnych czasów pełniła bardzo ważną funkcję. Od średniowiecza właśnie na Motławie znajdował się port morski. Dawało to miastu znaczną przewagę i uczyniło je centrum polskiego handlu morskiego.


Przybij mokrą piątkę z Sołdkiem

Sołdek to pierwszy oddany do eksploatacji statek pełnomorski. Zwodowanie statku odbyło się w 1948 r. Jednostka miała nosić nazwisko przodującego stoczniowca, którym został traser Stanisław Sołdek. Obecnie statek pełni funkcję muzeum. Możemy podpłynąć bliżej i zobaczyć na burtach wyjątkową, niestosowaną już obecnie spawano-nitowaną konstrukcję statku, w której zakuto 300 tysięcy nitów. Przepływanie kajakiem obok tego olbrzyma zawsze robi niesamowite wrażenie, które potęgujemy odbijając naszą małą, mokrą kajakarską dłoń na jego gigantycznym kadłubie.


Przygoda dla każdego

Zwiedzanie Gdańska kajakiem to świetna przygoda dla każdego! To świetny pomysł na rodzinny weekend, także z dziećmi. Jeżeli nie masz nikogo znajomego – nie szkodzi! Masz okazję poznać ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach. Trasa nie jest wymagająca i w przypadku większości naszych wycieczek nie musisz mieć wcześniejszego doświadczenia kajakowego. Wszyscy uczestnicy powinni posiadać umiejętność pływania oraz dobrą kondycję fizyczną.


Bezpieczeństwo

Wiemy jak ważne jest bezpieczeństwo, które stawiamy zawsze na pierwszym miejscu. Jako partnerzy Wear It Poland – organizacji z którą współpracujemy – promujemy i rozpowszechniamy wiedzę dotyczącą noszenia kamizelek ratunkowych i asekuracyjnych podczas uprawiania sportów wodnych. Podczas wycieczki zapewniamy kamizelki asekuracyjne dla każdego uczestnika, również kamizelki dla dzieci. Każdą wycieczkę asekurują dodatkowo doświadczeni kajakarze, którzy dbają o to by grupa płynęła zwartym szykiem. Jest to niezwykle ważne, bo w kilku miejscach przepływamy przez szlaki wodne, gdzie poruszają się także duże jednostki.


Spotkajmy się w Stoczni Cesarskiej

Większość naszych wycieczek kajakowych w Gdańsku zaczyna się i kończy w tym samym punkcie, który znajduje się w bardzo wyjątkowej, stoczniowej dzielnicy Gdańska. Stocznia Cesarska to najstarsza część Stoczni Gdańskiej i kolebka Solidarności. Obszar ten nie był dostępny dla ludzi przez ponad 170 lat. Cieszymy się, że możemy spotkać się z Wami w tej wyjątkowej przestrzeni.

Przespaceruj się najstarszą częścią Stoczni Gdańskiej. Zobacz dziedzictwo przemysłowe i odkryj fascynującą historię miejsca, w którym narodził się duch Solidarności. Podążaj śladami stoczniowców i dowiedz się, jak zaczęła się polska droga do wolności. Poznaj fakty o życiu w stoczni i imponującej produkcji morskiej.

Mapa i więcej o Szlaku Stocznie Cesarskiej →